Nincs olyan magyar ember, aki ne ismerné a halászlevet.
Rengetegen tudják hogyan kell tökéletesen elkészíteni, viszont ezen emberek csak egy szűk rétege ismeri a tökéletes halászlé titkait.
Mikor eszünk halászlevet?
A leggyakrabban karácsonykor, de rengeteg halászlé fogy el a nyári időszakban is - vagy a vízpartok melletti halászcsárdákban, vagy a kertben, saját kezűleg elkészítve.
Mibe főzzük?
Karácsonykor nyilvánvalóan a bogrács nem jöhet szóba, így a család legnagyobb fazeka jöhet szóba.
Nyáron azonban ennek az egésznek az ellentettje működik, hiszen nem érdemes a tűzforró konyhában főzőcskézni, sokkal kellemesebb a kert közepén napozás közben elkészíteni életünk legtökéletesebb
Milyen halból?
A klasszikus halászlé pontyból készül - ezt a verziót ismerik a legtöbben. Manapság azonban egyre népszerűbbé válik a harcsából készült is.
Szakértők szerint az alapléhez a legjobb, ha keszeget, kárászt, vagy ezekhez hasonló apróhalakat használunk.
Ennél a pontnál fontos megjegyezni, hogy TILOS süllővel, vagy csukával elkészíteni a halászlevünket.
Mit érdemes hozzáadni?
A lehető legjobb, ha saját magunk fogjuk meg a megfelelő méretű és mennyiségű halakat. Ha nem vagyunk kifejezett horgászalkatok, akkor érdemes egy általunk ismert helyről beszerezni a megfelelő minőségű halakat.
A halak mellett ugyanolyan fontosak a kiválóan összeválogatott fűszerek is. Egy tökéletes válasz a Vegeta fix halászléhez és halpaprikáshoz alapja, ami ízek millióival gazdagítja halászlevünket, így egyszerűen el tudjuk készíteni azt a halászlevet, aminek utánozhatatlan ízét annyira szeretjük.