Menü Keresés

5+1 alaptrükk amivel biztosan jól sikerül a grilled

Ha ezt a 5+1 lépést betartod, nem nyúlhatsz mellé a grillpartyn!

1. A grillezés

Sok tévhit kering a grillezésről miszerint egészségtelen pedig ez egyáltalán nem igaz, ha bizonyos lépéseket szigorúan betartunk. Mindenek előtt használjunk grill alátétet, hogy a húsokból minél kevesebb zsír és faggyú csepegjen a parázsra, mert ezek elégésekor káros anyagok szabadulnak fel, továbbá kerüljük a sózott húsokat, mint pl. a bécsi virsli, mert a sózáshoz használt nitrit só egészségkárosító hatású lehet.

2. A tűzrakás

Mindenképp használj jó minőségű faszenet vagy tűzifát. Semmiképp ne használj gyújtósnak nyomdai papírt, mert a festékanyagok égésekor felszabaduló anyagok úgy az egészséget, mint az étel ízét erősen károsítják. Ha gyújtóst gyűjtesz a természetben, kerüld a tűlevelű fák gallyait, mert szintén káros melléktermékek szabadulnak fel az égésükkor.

3.A tűzrakóhely

Gondosan figyelj oda, hogy törvényileg engedélyezett-e a tűzrakás a kiszemelt helyen. Igyekezz vízközelben lévő helyet választani, ha a tűz átterjedne bármire a tűzrakóhelyen kívül, akkor azonnal el tudd oltani. Ha nincs a közelben víz, mindenképp vigyél magaddal tűzoltó készüléket és/vagy tűzálló textilből készült nagyméretű textiliát amivel meg tudod akadályozni a tűz további terjedését.

4.Tisztaság

Érdemes a grillt kibélelni alufóliával így sokkal könnyebben tisztíthatod használat után. A rácsot dörzsöld be szalonnával vagy növényi olajba mártott kenyérdarabkával, így nem fog hozzáragadni a hús sütés közben.

5.Sütési technika

Nagyon fontos, hogy az ételt soha ne nyílt láng fölött készítsük, hanem várjuk, meg amíg már csak izzó parázs van, így elkerülhetjük az étel odaégését. A parázs hőmérsékletét fújtatóval vagy legyezővel szabályozhatjuk. Minél több levegőt juttatunk a parázshoz, annál magasabb hőfokon fog izzani. Halakat, húsokat és zöldségeket soha ne grillezzünk közvetlenül egymás mellett, mert kellemetlen hatással lehetnek egymás ízére.

6. Alapanyagok

Ügyelj rá, hogy mindig kizárólag természetes és friss alapanyagokkal dolgozz, ha lehetőséged van rá. A húsokat érdemes már előző este bepácolni és állni hagyni a hűtőben egy éjszakára, így a fűszerek gazdag aromája átjárja és omlóssá teszi az étket. Ügyelj rá, hogy csak ellenőrzött forrásból származó alapanyagokat használj húsoknál. Ha igazán különlegeset szeretnél, szerezz be frissen vágott húst, ami még soha nem volt fagyasztva a vágás óta csak hűtve. Sütés után érdemes 5-10 percet pihenni hagyni a húsokat, hogy a füstös íz teljesen átjárja a hús textúráját. Érdemes az összes előkészített ételt megsütni, és ha mindennel végeztél nekiállni a lakomának.

Ha szeretnél kizárólag természetes alapanyagokból készült fűszerkeverékeket használni érdemes kipróbálnod a Vegeta Naturella termékcsaládját. Ha szeretnél többet megtudni róla -->KATT IDE<--

Ossza meg a barátaival